Giełda sprzętu > Sprzedam, Kupię, Zamienię.

Mintron 12V1 - poprzednik mitycznego 12V6

(1/1)

maziek:
Część, mogę opchnąć za 5 stów (wewnątrz PFN). Kamera cechuje się nieco niższą wydajnością niż 12V6, ale w porównaniu z Tayamą to szatan. Kamera 1/2", używana (i kupiona przeze mnie, jako używana). Ma hotpixele. Jeśli będzie ktoś zainteresowany mogę zrobić darka.

P.S. Możliwe, że to w niej nie działa jeden z przycisków OSD (góra-dół) - ale nie powoduje to problemów, bo menu "lata dookoła". W którymś egzemplarzu tak mam, ale nie pamiętam, czy w tym. W razie  zainteresowania mogę to sprawdzić.

Zibi:

--- Quote from: maziek on November 23, 2015, 11:17:19 --- Kamera cechuje się nieco niższą wydajnością niż 12V6, ale w porównaniu z Tayamą to szatan.

--- End quote ---

Możesz dać jakieś porównanie? Ile mniej od "tych" mintronów lub więcej od tayam?
Pytanie dla tych co wolą klikać przy analizie (może się da bez MM2 ;)
Pozdr.

maziek:
Skuteczność 12V8 w stosunku do Tayamy  na podstawie moich statystyk jest przy tym samym świetle obiektywu średnio 2-2,5 raza większa (zależnie od kierunku, pola oraz miesiąca). Zastępując Tayamę 12V1 można się spodziewać wzrostu skuteczności w tej okolicy. Jeśli na Tayamie było szkło F1,2 a przesiądziemy się na F0,8 to efekt będzie większy, podobnie, jeśli zwiększymy ogniskową. Warunkiem jest optymalizacja ustawień kamery w stacji, bo Mintrony 12Vx są pod tym względem bardziej "ustawne" - tylko trzeba to wykorzystać.

Navigation

[0] Message Index

Go to full version